Warsztaty wychowawcze dla rodziców

Nie czujesz ostatnio radości z bycia rodzicem? Twoje dziecko Cię denerwuje lub brak Ci sił i pomysłów na bycie z nim? Masz wrażenie, że Twoje dziecko Cię nie słucha? Czujesz, że Twoje granice i potrzeby nie są uznawane?

Każdy rodzic ma masę pytań i wątpliwości: Czy postępuję dobrze wobec mojego dziecka? Czy moje reakcje są odpowiednie? Czy sposób w jaki wychowują dzieci znajomi jest lepszy od naszego? Warsztaty Wychowawcze dla rodziców mogą Ci pomóc w odpowiedzi na te pytania…

Szukanie odpowiedzi na wciąż nowe pytania rodzicielskie może być rozwijające, ale też i frustrujące, ponieważ rzadko mamy pewność, że je znajdujemy i jesteśmy wystarczająco dobrymi rodzicami. Jak stawiać granice? Ja mówić dziecku „nie”? Jak motywować do odrabiania lekcji?

W pracy z rodzicami często poruszamy te zagadnienia. Szukamy odpowiedzi na przykład na pytania: „Czy jest coś złego w tym, że kiedy mam dużo pracy, puszczam dziecku bajkę?”. Albo: „Nasze dzieci chodzą spać o 22.00, a mojej koleżanki o 20.00. Czy jestem złą matką?”.

Ludzie się różnią. Każdy człowiek ma swoje doświadczenia i przekonania. Ta różnorodność może być trudna – czujemy się inni, często gorsi, porównujemy się. Różnice w systemie wartości wyniesionym z domu rodzinnego mogą być źródłem konfliktów w parze rodziców. Warto wtedy zadać sobie pytanie jakie wartości są ważne dla każdego z Was? Co Was dzieli, gdzie możecie się spotkać?

Nie ma jednego sprawdzonego sposobu na wychowanie dzieci i na szczęście w rodzinie. Ale na pewno drogą do udanego życia rodzinnego jest pogłębianie wiedzy o sobie i członkach rodziny. W trakcie warsztatów podzielimy się z Wami naszą wiedzą na temat tego jak stawiać pytania by lepiej zrozumieć partnera i dzieci. Jak rozumieć komunikat, który usiłuje przekazać zezłoszczone dziecko? Jak rozróżnić dziecięcy bunt od próby przekazania informacji, że czegoś jest po prostu za dużo? Jak zrozumieć, co chce powiedzieć nam partner, który staje się coraz mniej zaangażowany?

Bardzo ważnym drogowskazem w relacjach z innymi jest nasz system wartości. Postępując w zgodzie z własnymi wartościami i wyznaczają za ich pomocą zasady, mamy większą szansę na sukces. Tylko skąd wiedzieć, czy wartości jakimi się kierujemy są naszymi wartościami a nie zaczerpniętymi z pogadanek w telewizji lub od sąsiadki?

To ważna wiedza, bo postępując w zgodzie ze sobą mamy więcej motywacji do działania, cierpliwości i pasji w tym co robimy. To z kolei wpływa na naszą autentyczność w relacji z dziećmi i partnerem. Dodatkowo, gdy tworzymy zasadę, która oparta jest na naszych wartościach, mamy więcej samozaparcia do przestrzegania jej.

Także dochodzenie do harmonii w rodzinie to proces. W trakcie warsztatów rozwojowych dla rodziców pomożemy Wam go rozpocząć.

Podczas spotkań rodzice będą mogli porozmawiać i rozwijać się w :

  • budowaniu więzi z dzieckiem
  • wychowywaniu w zgodzie z własnymi wartościami i przekonaniami
  • towarzyszeniu dzieciom w sytuacjach trudnych i kryzysowych
  • rozpoznawaniu i odpowiadaniu na potrzeby emocjonalne dziecka
  • rozwijaniu umiejętności rodzicielskich w codziennych sytuacjach
  • komunikacji między sobą w trudnych sytuacjach w rodzinie
  • lepszym rozumieniu partnera i jego reakcji na różne wydarzenia
  • rozumieniu siebie i swoich reakcji na różne wydarzenia w rodzinie

Warsztaty dla rodziców to cykl 8 spotkań, które odbywają się raz w tygodniu i trwają 90 minut.

UWAGA! Prowadzimy zapisy do grup TUS trwających przez cały rok szkolny!

WIZYTY PROSIMY UMAWIAĆ TELEFONICZNIE POD NUMEREM TELEFONU:

Więcej informacji dotyczących kwalifikacji na zajęcia dla rodziców otrzymacie Państwo pod numerem telefonu 690 015 000. Informacje nt. cennika obejmującego powyższe znajdziecie Państwo tutaj.